Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Masaj Salonu Nasıl Açılır?

Masaj salonu açmayı düşünüyorsunuz... Masaj salonu maliyetleri, masaj salonu işinde kar marjı nasıldır? Masaj salonu açarken lokasyon seçimi önemli mi?


 

Bedensel rahatlama ve şifalanma boyutunda ise masaj, etkili bir terapi desteği yaratır. Masaj sayesinde kaslarımız yenilenir, gevşer. Organlar arasındaki kan akışı hızlanır, bedendeki oksiyen dolaşımı artar.Tüm bu açılardan masaj, fayda sağlayan ve rahatlatan bir terapi uygulamasıdır.

Masaj uygulaması, masaj ya da SPA salonlarında, deneyimli masaj terapistleri tarafından yapılır. Klasik masajdan aromaterapiye, sporcu masajından sıcak taş masajına pek çok farklı türü vardır. Bedenin ve masaj yaptıran kişinin ihtiyaçlarına göre seçilecek masajın türü de belirlenir; ardından uygulamaya geçilir.

Masaj uygulaması, kimi kesim için lüks olarak görülen bir uygulamadır. Bu nedenle daha çok gelir düzeyi orta ve üstü olan bireylere hitap eder. Lüks bir sektör olması, sıcak para akışı yaratması, masaj salonu açmayı planlayan girişimcilerin de son yıllarda artış göstermesine neden olmuştur.

 

Peki masaj salonu nasıl açılır? Masaj salonu açmak isteyen birinin nelere dikkat etmesi gerekir? Bu yazımızda detaylarıyla açıklıyoruz.

 

  • Yasalara Uygun Bir İş Modeli Geliştirin

Dünyanın her yerinde merdiven altı olarak nitelendirilen, kayıtsız ve yasalara aykırı çalışan masaj salonları bulunur. Bu tarz merdiven altı işletmelerden uzak durun ve mutlaka yasal bir sistem kurun. Çok havalı ve lüks bir işletme yerine temiz ve düzenli bir işletme olmak, başlangıç için yeterlidir.

  • Markalaşmaya Özen Gösterin

Yarının neler getireceği bilinmez, bu yüzden yarına hazırlık yapacak şekilde kuruluşunuzu gerçekleştirin. SPA salonunuzun adını iyi seçin, logo ve ikon gibi tamamlayıcı görsel öğelerinizi de oluşturun. Tek bir salonla yetinecekseniz bile mümkün olduğunca kaliteli marka algısı yayan bir işletme olarak konumlanın. Konu masaj hizmeti olduğunda üst düzey profesyonellik sunan, elit, temiz, özenilmiş işletmeler hep dikkat çeker. Bu tarz işletmeler daha güven vericidir, daha çok tercih edilir.

  •  Hizmet Kapsamınızı Belirleyin

Sadece masaj hizmeti sunan masaj salonları olduğu gibi yüz bakımı, cilt bakımı, medikal güzellik uygulamaları sunan salonlar da bulunur. Bu noktada hizmet kapsamınızı iyi belirlemenizi öneririz. Masajın dışında farklı uygulamalar sunmak ekipman, bakım ürünü, deneyimli personel gibi ek maliyetleri de yanında getirecektir. Bu maliyetlere bütçeniz yeterli olsa bile salonun konumu ve hedef kitlenize uygun olup olmadığını da sorgulamalısınız.

  •  Kaliteli Personel İstihdam Edin

Masaj hizmeti, kendi içinde mahremiyet gerektiren, son derece kişisel ve özel bir hizmettir. Size ait bir salonda, misafirlerinize hizmet sağlayan personeli seçerken titizlikle hareket etmelisiniz. Profesyonel masaj sertifikalarına sahip, salon davranış ve hizmet kurallarına hakim, mesleğini suistimal etmeyecek, güvenilir personel istihdam etmelisiniz. Bu noktada sadece öz geçmiş incelemekle yetinmeyin, aynı zamanda geçmişe dönük referansları da mutlaka kontrol edin.

Masaj  salonunuzu açarken size en uygun tedarikçilerin desteğinden faydalanmak için Firmakuruyorum’un önerilerine göz atın. İş birliği yaptığımız özellikle salonunuzda kullanacağınız yazılım tedarikçilerini inceleyin, işiniz için en doğru tedarikçilerle iş süreçlerinizi kolaylaştırın.
 
masaj salonu nasıl açılır

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans