Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Tekel Bayii Nasıl Açılır?

Tekel bayii açarken en önemli kriter lokasyon seçimidir. Tekel bayi açarken hangi maliyetlerle karşılaşırsınız? Tekel bayi kar marjı nasıldır?

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

hibyazilim2

 narposreklamTekel bayisi açmak fikri yine de etraflıca düşünülmelidir. Mizacınız bu mesleği kaldıracak esneklikte değilse tekel bayisi açmaya hiç yanaşmamalısınız.

 

Karlı iş fikirleri arasında tekel bayisi açmak mutlaka yerini alır. Tekel bayisi işletmenin püf noktaları bilindiğinde işler yolunda gidecektir. Tekel bayisi çoğunlukla alkol ve sigara içen insanların sık sık uğradığı marketlerdir. Türkiye’nin perakendecilik potansiyeli yüksek ülkeler arasında olması da bu işin parlak bir fikir olduğuna işarettir. Tekel bayisi açmak fikri yine de etraflıca düşünülmelidir. Mizacınız bu mesleği kaldıracak esneklikte değilse tekel bayisi açmaya hiç yanaşmamalısınız.

 

Tekel Bayii Kurulum Maliyeti

Her geçen gün piyasadaki fahiş fiyatlar göze battığı için şu bütçeyle tekel bayii açabilirsiniz demiyoruz. Tercih edilen bir tekel bayii olmak istiyorsanız sattığınız marka çeşitliliği fazla olmalıdır. Bu da sonuç olarak daha fazla ürün getirmektir. Başlangıçta 200 bin liralık bir bütçe size yetecektir. Bu işi yapan tecrübe sahibi kişilerle istişare edip toptan ürün alma konusunda da fikir edinebilirsiniz.

 

Tekel Bayii Açarken Lokasyonun Önemi

Tekel bayii açmaya karar verdiğinizde dükkanınızın nerede olması gerektiği önemlidir. Bu konuda açık konuşmak gerekirse Camii yanına tekel bayi açmak absürt olacaktır. Genellikle ailelerin tercih ettiği mekanların yanlarına da tekel bayii açmak olmaz. Burada önemli olan bu lokasyon üzerinde tekel bayi var mı? Sorusudur. Örneğin küçük bir kasabada yaşıyorsanız ve orada uzun yıllardır işletilen bir tekel bayii varsa tercih edilmeniz çok zordur. Bulunduğunuz yerde tekel bayi yoksa ya da insanlar tekel bayiye ulaşmak içni belli bir mesafe kat ediyorsa orası doğru yerdir. Güven kazanmadan iş yapmanız mümkün değildir. Bu sebeple tekel bayi açmak fikrini düşünürken nerede harekete geçeceğinize de doğru karar vermeniz gerekir.

 

Tekel Bayii Kar Marjı

Çok kazanmak için tekel bayii açıyorsanız birkaç sen sabretmeniz gerekecektir. Tekel bayilerde kar marjı pek yüksek sayılmaz. Ekonomideki gidişat, alım satım gücü kar marjını etkilediği için net bir kar marjı söylemiyoruz. Ürün çeşitliliğiniz az ise kar marjı ortalama düzeyde olacaktır. Bu çeşitliliği artırırsanız şayet daha yüksek kar marjı elde edebilirsiniz. Tekel bayii işletmenin herhangi bir dükkan işletmek olmadığını kesinlikle bilmelisiniz. Gece geç saatlerde açık olmanız gerekecektir. Bu işe ortağınız olmadan başladığınızda kazancınızın tümü sizin olsa da gece nöbetleri için birine ihtiyaç duyabilirsiniz. Müşterilerinizi yorgun bir şekilde karşılamamak için kesinlikle bir yardımcınız olmalıdır. Kar marjı bunların etrafında şekillenirken cebinize kalacak olan para tekel bayinizin popülerliği ile alaka olacaktır.

 

Neden Tekel Bayi Açmalıyım?

Tekel bayi açmak ve para kazanmak kolay gibi gözükse de öncelikle gerekli olan belgeler alınmalıdır. İşletmeyi açmak için onay aldığınızda rekabetin az olduğu bir lokasyonda tutunabilirsiniz. İşlemlerin uzaması normaldir. Alkollü içki satmak için belge almanız da gerekecektir. Başlık her ne kadar neden tekel bayi açmalıyım olsa da sabırlı değilseniz bu iş türü size göre olmayabilir. Gündüz tütün ürünleri gece ise alkollü içeceklerin satışı fazla olacaktır. 24 saat dükkanınızın açık kalması kazancınızın artmasına olanak sağlar.

 

Sonuç
Tekel Bayi açmak stresli bir iştir. Günümüzde hangi iş alanında para varsa o yapılmaktadır. Kişiler kendi isteklerine göre meslek seçimi yapmaktan tamamen uzak duruyor. Bunun ilk sebebi maaş beklentisinin yüksek ama vaat edilenin düşük olmasıdır. Tekel bayi çok kazandırıyor gibi net bir ifade söylendiğinde pek çok kişi dükkân açmaya kalkışabilir. Buda yanlıştır. Tekel bayi işletmenin detayları olduğu gibi zor tarafları da çoktur. Özellikle hiçbir ürünü veresiye vermediğinizi ifade eden bir pankart dükkanınızda bulunmalıdır. Müşterinizle samimiyet kurmadan satış yapmanız ücretsiz alkol alma tekliflerini minimuma indirir. Bu tarz yerlerde böyle tekliflere sıkça rastlanmaktadır. Tüm bu eksilere göre tekel bayi açıp açmamayı bir kez daha düşünmelisiniz.

 

Tekel Bayii Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans