Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

WhatsApp Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp şirket hesabı açarken nelere dikkat edilmeli? WhatsApp şirket hesabı açma adımları...

Sosyal medya platformları günümüzde insanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Özellikle de en fazla mesajlaşma uygulamalarının kullanıldığını biliyoruz. Bu uygulamalar kişisel hayatta yardımcı olan birer kurtarıcımız. Yaşantı boyunca adeta bir temel ihtiyaç gibi.

Ancak günümüzde artık mesajlaşma ya da farklı platformlar şirketlerinde birinci ihtiyacı oluyor. Bu yüzden WhatsApp şirket hesabı açmak önemli diyebiliriz. Fakat WhatsApp şirket hesabı nasıl açılır?

Dünya genelinde online mesajlaşma için en fazla kullanılan uygulama WhatsApp. Bu konuda kimsenin itiraz edeceğin düşünmüyorum. Hem ülkemizde hem dünyanın genelinde insanlar birbiriyle konuşurken online platformu tercih ediyor. Platform kendini geliştirerek artık şirketlere de hizmet vermeye başladı. Bu sayede şirketlerde kendi aralarında bir uygulamaya sahip olmuş oldu.

Bir Whatsapp iş uygulamasına sahip olmak tamamen mantıklı. İndirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. İşinizi büyütmenize yardımcı olan üretken bir araçtır. Küçük işletmelere yardımcı olmak ve kolaylaştırmak için birkaç ek özelliğe sahip. Normal Whatsapp messenger ile aynıdır. İşte bir Whatsapp Business hesabı açma, kaydolma, uygulama kurma ve Uygulamanın tüm yeni özelliklerini kullanma adımları. WhatsApp şirketi hesabı açmak için öncelikle kısa kısa maddelere göz atalım. Sonrasında daha geniş bir anlatım ile yardımcı olacağız.

 1. Adım: Uygulamayı indirin
 2. Adım: Hizmet şartlarını okuyun ve kabul edin
 3. Adım: Telefon numaranızı metin yoluyla doğrulayın
 4. Adım: WhatsApp Business'ın kişilerinize ve fotoğraflarınıza erişmesine izin verin
 5. Adım: İşletmenizin adını girin
 6. Adım: Bir profil resmi (tercihen logonuz)

 

Önemli!!!

WhatsApp Business hesabı başına yalnızca bir telefon numarası kullanabileceğinizi lütfen unutmayın. Daha önce WhatsApp'ta kullandığınız bir numarayı kullanmak istiyorsanız, bu da mümkündür. Ancak, bu telefon numarası normal WhatsApp uygulamanızdan otomatik olarak çıkış yapacaktır.

Ancak merak etmeyin, konuşma geçmişi ve kişiler WhatsApp Business'a aktarılıyor. Mevcut normal WhatsApp hesabınızı da kullanmaya devam etmek istiyorsanız, WhatsApp Business için başka bir telefon numarası kullanmanızı öneririm.

 

Birinci adım: Uygulamayı indirmek

Uygulamayı sahip olduğunuz telefona indirin. Uygulama İOS ve Play Store mağazalarında yer almaktadır. Normal WhatsApp gibi ücretsizdir.

 

İkinci Adım: Hizmet şartlarını onaylayın

Şartlar ve koşulları okuyarak, kabul edin. Bunları kabul etmek ve devam etmek için “KABUL ET VE DEVAM ET” seçeneğine tıklayın.

 

Üçüncü Adım: Telefon numaranızı girin

WhatsApp şirket hesabı açmak için bu adımları izlemeniz yeterli. Şimdi üçüncü adıma geçerek devam edelim. Kişisel WhatsApp numaranız yerine bir telefon numarası, tercihen iş numaranız girin. WhatsApp, farklı bir telefon numarasıyla kayıtlı olmaları koşuluyla WhatsApp ve WhatsApp Business'ı aynı cihazda kullanmanıza izin verir.

Doğru numarayı girdiğinizden emin olmalısınız. Ardından, verilen cep telefonu numaranıza alınan OTP'yi girin ve telefon numaranızı doğrulayın.

 

Dördüncü Adım: Gerekli izinleri verin

WhatsApp Business kullanımında aynı normal uygulama gibi işlemleri sürdürebilirsiniz. Bu aşamada görsellere erişim, kamera ve konum gibi aşamalara izin verebilirsiniz. Bu ayarlamayı daha sonrada yapabilirsiniz.

 

Beşinci Adım: İşletme adı ve türü

İşletmenizin adını girin ve "profilinizi oluşturun" penceresinde işletme türünü seçin. WhatsApp İşletme Hesabınızı açmak için ileriyi tıklayın.

 

Altıncı Adım: Profil resmi belirleme

WhatsApp şirket hesabı açmak için son adımda ise profil resmi belirleyin. Burada şirketin logosu ya da işletmenize ait bir görselin kullanılması daha önemli. Sonrasında ise müşterilerinizle iletişim kurmak için WhatsApp işletmesini kullanabilirsiniz.

 

WhatsApp işlemenin özellikleri

 • Etiketler
 • İşletme Profili
 • Hızlı Yanıtlar
 • Otomatik mesajlar
 • Yayın listesi
 • Mesaj istatistikleri

 

 

WhatsApp şirket hesabı nasıl açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans